Tag Archives: forum sonoco stryków

Dlaczego nauka języka obcego w szkole jest nieskuteczna?

Wielu nastolatków skarży się na to, że na szkolnych zajęciach nie potrafią nauczyć się języka obcego. Poznają podstawowe zwroty i słowa, jednak do płynnej komunikacji niestety zazwyczaj daleko. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego nauka języka obcego w szkole jest zazwyczaj nieskuteczna? Wynika to przede wszystkim z niewystarczającej ilość godzin lekcyjnych. Nie da się dobrze nauczyć angielskiego, niemieckiego, czy hiszpańskiego, poświęcając na naukę godzinę w tygodniu. Przy poznawaniu języków przede wszystkim liczy się regularność. Doskonałe efekty daje też regularna konwersacja w języku obcym. Dlatego też jeżeli zależy nam na szybkich i zauważalnych efektach, powinniśmy mieć kontakt z językiem obcym, tak często jak to tylko możliwe. Idealnym rozwiązaniem są codzienne rozmowy. Obecnie jest to możliwe za pomocą Internetu. W tym wypadku najtrudniej jest przełamać wstyd i obawę przed popełnianiem błędów. W tym wypadku wstydzić się nie ma czego, a dzięki popełnianym błędom można uczyć się i robić postępy.

Hej, mam na imię Rozalia i jestem nauczycielką w jednej z lepszych szkół podstawowych w Polsce. Pracuje z dziećmi,więc wiem na czym polega prawdziwa edukacja. Dlatego chciałabym podzielić się tym z Wami w tym blogu!

Nauka języka angielskiego

Nauka języków obcych stanowi dla niektórych dzieci w szkole nie lada problem. Bowiem nie każde dziecko potrafi w szybki sposób pochłaniać taką wiedzę. Dlatego w niektórych przypadkach nauka języka powinna być odpowiednio zaplanowana i dostosowane do indywidualnych potrzeb i zdolności ucznia. Przykładowo nauka języka angielskiego powinna być podzielona na kilka etapów. Pierwszym etapem będzie oczywiście poznanie najprostszych słówek, czyli na przykład liczenia i literowania. Dopiero później powinna rozpocząć się nauka konkretnych słówek, również tych znacznie trudniejszych, a na samym końcu nauka gramatyki i przykładowych rozmówek. Jeżeli nauka języka angielskiego nie będzie realizowana według powyższego planu, dziecko z pewnością nie przyswoi całości wiedzy i będzie miało duże trudności w nauce pozostałych etapów języka. Aby ułatwić naukę małym dzieciom można na przykład stosować karteczki na których będą widniały obrazki z ich podpisem po angielsku. Dzięki temu dziecko szybciej zapamięta słownictwo.

Hej, mam na imię Rozalia i jestem nauczycielką w jednej z lepszych szkół podstawowych w Polsce. Pracuje z dziećmi,więc wiem na czym polega prawdziwa edukacja. Dlatego chciałabym podzielić się tym z Wami w tym blogu!

error: Content is protected !!